Munkakör:  Brand Manager (Maternity-cover)

Szeretnél egy befogadó kultúrájú, dinamikus, nemzetközi háttérrel rendelkező csapat tagja lenni? Ha úgy érzed, hogy készen állsz felelősségteljes feladatokon, projekteken dolgozni, egy izgalmas, innovatív piaci környezetben, ahol értékelik az ötleteidet és teret adnak ahhoz, hogy megvalósítsd személyes ambícióidat, akkor köztünk a helyed!

Főbb feladatok:

Aktív szerepvállalás a Gösser márka kereskedelmi és márkaépítési tervének, stratégiájának kidolgozásában, a hosszú távú fenntartható növekedésük biztosítása érdekében.

Márkapozícionálás és láthatósági stratégia

  • Márkastratégia kidolgozása általánosságban és marketing mix stratégiák kidolgozása
  • A márkapozíció elérését és védelmét szolgáló intézkedések ajánlása
  • A márka jó láthatóságának és pozícionálásának biztosítása a fogyasztókkal való kapcsolattartás minden pontján

Éves márkatervezés

  • Éves marketingtervek készítése
  • A piaci feltételek, eredmények és trendek értékelése
  • A márka SWOT-elemzésének elvégzése
  • A márkastratégiák finomhangolása
  • A növekedés forrásainak azonosítása
  • Marketingtevékenységek / mixelemek javaslattétele
  • Költségvetés elosztása és ellenőrzése
  • Kapcsolattartás a társosztályokkal a terv végrehajtása érdekében

Márkakommunikáció-fejlesztés

  • Az ügynökségekkel együttműködve éves médiastratégia és éves kommunikációs terv kialakítása
  • Márkapozícionálás és láthatósági stratégia kialakításában való részvétel; kreatív javaslatok, események és promóciók kidolgozásának koordinálása
  • Kommunikációs anyagok fejlesztése
  • A hirdetési és pozícionálási stratégia ajánlásainak tesztelése és szükség esetén módosítása

Márka PR/ promóció

  • Koordináció a PR részleggel és a PR ügynökséggel
  • Belső és külső márka PR tervezés és végrehajtás

Márkafigyelés

  • A márka teljesítményének nyomon követése és ennek megfelelően korrekciós intézkedésekre vonatkozó javaslatok készítése
  • Versenytársak tevékenységek és fejlemények nyomon követése
  • Javaslattétel a versenytevékenységek ellensúlyozására
  • Jelentés / riportálás
  • Piaci trendek figyelés, értelmezése

Projekttervek

  • Az operatív tervek projektekké történő átalakítása
  • A különböző részlegek bevonása a projekttervekbe
  • A márkával kapcsolatos projektek koordinálása és ellenőrzése, valamint az elfogadott projekttervek időben történő és teljes körű megvalósításának biztosítása

Kutatási megbízás

  • A kutatási eredmények elemzése, „insightok” azonosítása, tanulságok levonása és azok hatásainak beépítése a marketing tervekbe
  • A márka piackutatási igényeinek ajánlása

Marketing/értékesítés/termelés interfész

  • Rendszeres kommunikáció az ellátási lánc részleggel a márkával kapcsolatos kérdésekről/projektekről
  • Hozzájárulás az értékesítési előrejelzéshez

Ellenőrzés és jelentéstétel

  • A márka teljesítményének értékelése a kulcsfontosságú teljesítménymutatók (KPI-k) alapján
  • Kampányok értékelése és tanulságok levonása
  • A márka költségvetésének nyomon követése a kiadási szintek kezelése érdekében

Márka költségvetése

  • A nyereségesség / a márka hozzájárulásának nyomon követése, szükség esetén intézkedési javaslatok megtétele
  • Márka költségvetési tervek készítése, riportálása, költségkeret előírások szerinti betartása
  • Megtakarítások kezdeményezése és a kiadások optimalizálása

Új termék- és csomagolásfejlesztés

  • Részvétel az NPI és NPD stratégiák és tervek kidolgozásában
  • Projektek kezdeményezése és végig történő végrehajtása
  • Gate projektek irányítása

Munkakör betöltésének feltételei:

  • Egyetemi vagy főiskolai diploma, marketing irányú végzettség
  • 3-5 év releváns munka tapasztalat az FMCG piacon márka menedzsmentben
  • Folyékony angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt
  • MS Office középhaladó szintű ismerete
  • B-kategóriás jogosítvány és vezetési gyakorlat
  • Prezentációs és kommunikációs készségek
  • Médiatervezés
  • Projektmenedzsment
  • Termékfejlesztés
  • Kommunikáció fejlesztés
  • Portfolió menedzsment

Személyes kompetenciák:

  • Stratégiai gondolkodásmód
  • Problémamegoldó készség
  • Analitikus készségek
  • Vállalkozó szellem
  • Kíváncsiság, a fogyasztói motivációk, döntéshozatal jó megértése

Amit ajánlunk:

  • 2 éves határozott idejű szerződés
  • Családias hangulatú, nemzetközi környezet
  • Jó csapat és szakértő kollégák
  • Fejlődési lehetőség
  • Izgalmas, innovatív portfólió
  • Változatos béren felüli juttatási csomag, amely az egészségbiztosítást is tartalmazza

A HEINEKEN-nél nem csak elfogadjuk a különbözőséget, hanem hiszünk is benne, támogatjuk, és nagy hangsúlyt fektetünk rá a kollégáink, a termékeink és a közösségünk érdekében. A HEINEKEN-nél büszkék vagyunk arra, hogy egy egyenlő lehetőségeket biztosítunk, mint munkáltató. Elkötelezettek vagyunk annak érdekében, hogy egyenlő munkahelyi lehetőségeket biztosítsunk, függetlenül származástól, bőrszíntől, vallástól, nemtől, nemzetiségtől, szexuális beállítottságtól, kortól, állampolgárságtól, családi állapottól, megváltozott munkaképességtől, nemi hovatartozástól.